بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران

فهرست مطالب

بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران

پایان زندگی مشترک یک تراژدی تلخ برای هر زوجی می‌باشد که خاطرات، لحظه‌ها، خوبی و بدی‌هایی که شاید هرگز فراموش نشوند را به همراه خواهد داشت. اما اگر دو نفر در زندگی به بن‌بست برسند، چاره‌ای جز طلاق وجود ندارد، اگرچه تصمیم به طلاق امری دشوار بوده، اما می‌توان از تلخی‌ها و سختی‌های آن کم نمود. به این علت  مراجعه به بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران راهکاری برای جداشدنی بدون دردسر و طبق شرایط مورد توافق طرفین در قانون پیش‌بینی شده می‌باشد. ما وکلای عدالت علیان در تمام این مسیر همراه شما هستیم و بهترین راهکارها را پیش رویتان قرار می‌دهیم.

بیشتر بخوانید : مزایا و معایب طلاق توافقی

بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران

شماره تماس موسسه وکلای عدالت علیان : 09192057820

مزایای داشتن بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران

مزایای داشتن بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران

داشتن بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران در بعضی موارد الزامی می‌باشد، مثل جایی که شوهر وکالت طلاق به زوجه یا شخص دیگری داده باشد، این وکالت در طلاق می‌تواند به صورت وکالتنامه طلاق باشد یا به صورت شرط ضمن عقد نکاح مندرج در سند ازدواج درج شود که در این موارد وجود وکیل پایه یک دادگستری برای طی مراحل طلاق الزامی است.

توجه داشته باشید که امکان دارد، زن به مرد وکالت برای طلاق داده باشد که حتی در این موارد هم بودن وکیل دادگستری لازم است. پر واضح که از مزایای مشورت با بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران ضمن سرعت بخشیدن به روند طلاق موجب حفظ حقوق موکل نیز خواهد شد و موکل را از معطلی در دادگاه‌ها، استرس، جرو بحث و ازدیاد تنش‌ها و بی حرمتی‌های احتمالی برخی زوجین حفظ می‌کند. واقعیت این می‌باشد که برای بسیاری از افراد مواجهه با آشنایان و اقوام در دادگاه خانواده بسیار آزار دهنده است.

بیشتر بخوانید : طلاق توافقی چقدر طول میکشد؟

گرفتن مهریه در طلاق توافقی در تهران

گرفتن مهریه در طلاق توافقی در تهران

در طلاق توافقی زوجین اجازه دارند به هر نحوی بین خود تصمیم گیری کنند و حتی زوجه می‌تواند در ازای تحقق شروط مد نظر خود از دریافت مهریه صرف نظر کند. اما توجه داشته باشید که طلاق توافقی به معنای انصراف از دریافت مهریه نیست و این حق توسط بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران قابل پیگیری است.

گرفتن نفقه توسط بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران

نفقه یک نوع حقوق مالی متعلق به زن می‌باشد که متناسب با شوونات اجتماعی و خانوادگی او تعیین خواهد شد و زوج هم ملزم به پرداخت این هزینه است، مگر تنها به یک دلیل و آن هم عدم تمکین زوجه می‌باشد که در قانون شرایط کلی آن تعیین شده است. حال می‌توان گفت در طلاق توافقی زوجین قدر هستند در نحوه ی پرداخت این حقوق مالی به توافق برسند و حتی مقدار آن را از حد متکارف بکاهند و یا افزایش دهند.

بیشتر بخوانید : طلاق توافقی در دوران عقد

بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران

شماره تماس موسسه وکلای عدالت علیان : 09192057820

حق حضانت پدر مادر در برابر یکدیگر

حق حضانت پدر مادر در برابر یکدیگر

در حالت معمول برای حضانت و نگهداری کودکی که پدر و مادر او از یکدیگر جدا زندگی می‌کنند، مادر تا سن ۷ سالگی اولویت دارد و بعد از آن حق حضانت با پدر است.

پس از ۷ سالگی در صورت حدوث اختلاف، حضانت فرزند با رعایت مصلحت کودک و به تشخیص دادگاه است. (تبصره ماده ۱۱۶۹).

از این تبصره نتیجه می گیریم که پس از هفت سالگی در صورت نداشتن اختلاف، پدر و مادر خودشان می‌توانند در این زمینه به توافق برسند. ازآنجایی که موضوع بحث ما طلاق توافقی است، در صورتی که زوجه درازای بخشش مالی مانند مهریه، حق حضانت را با موافقت زوج کسب کند، این توافق تابع ماده ۱۰ قانون مدنی لازم الاتباع و غیرقابل رجوع می‌باشد.

بیشتر بخوانید : بخشنامه جدید طلاق توافقی 1401

گرفتن جهیزیه توسط بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران

گرفتن جهیزیه توسط بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران

جهیزیه عبارت است از اموالی که زن در ابتدا برای شروع زندگی مشترک به منزل آورده و زوج نسبت به آن هیچ گونه حقی ندارد. درطلاق توافقی در رابطه با جهزیه زوجین در تصمیم گیری مختار می‌باشند و هر گونه تصمیم از سمت ایشان پذیرفته و مسموع خواهد بود.

گرفتن اجرت المثل توسط بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران

زن بر حسب کارهایی که در امر خانه داری انجام می‌دهد، مستحق اجرت المثل خواهد بود، مگر آن که قصدش تبرع باشد که اصل بر عدم آن است و در صورتی که مرد قصد تبرع را از سمت زوجه ادعا نماید باید آن را اثبات کند. در طلاق توافقی معمولا زوجین در این رابطه به توافق می‌رسند که زوج مبلغی را به عنوان اجرت المثل به زن پرداخت نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این راستا و ارتباط با بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران ما در وکلای عدالت علیان پاسخگوی تمامی سوالاتتان هستیم.

بیشتر بخوانید : درآمد وکیل طلاق توافقی چقدر است؟

بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران

شماره تماس موسسه وکلای عدالت علیان : 09192057820

مدارک مورد نیاز برای طلاق توافقی در تهران چیست؟

مدارک مورد نیاز برای طلاق توافقی در تهران چیست؟

  • عقدنامه یا رونوشت آن
  • شناسنامه زوجین
  • کپی کارت ملی
  • ثبت نام در سامانه ثنا توسط زن و شوهر

نکات مهم در انتخاب بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران

  • اگر یکی از زوجین از دیگری وکالت دارد و او مدارک خود را ارائه نمی‌دهد، به هیچ عنوان جای نگرانی نیست. اگر عقدنامه ندارید با رفتن به دفتر ازدواجی که شماره آن در بخش ازدواج شناسنامه نوشته شده می‌توانید رونوشت بگیرید.
  • اگر مردی که وکالت طلاق داده در سامانه ثنا ثبت نام نمی‌کند، باز هم کار توسط بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران انجام خواهد شد.
  • به طور خلاصه توافقی به طلاقی گفته می شود که زن و شوهر بر سر جدایی و مسائل مالی و غیر مالی حاصل از ازدواج مانند مهریه، حضانت و نفقه توافق دارند.
  • باید به این نکته توجه نمایید که برای ثبت هر نوع طلاق، اول باید دادگاه در این خصوص رای صادر نماید تا دفاتر طلاق آن را ثبت کند و این گونه نیست که اگر زن و شوهری توافق بر سر جدایی داشته باشند می توانند بدون رای دادگاه به دفترخانه طلاق مراجعه نمایند.
  • بعد از توافق زوجین، هر دو یا وکلای آن ها به یکی از دفاتر الکترونیک قضایی مراجعه کرده و دادخواست طلاق را به ثبت می‌رسانند و پس از ثبت و ارسال پیامک از سوی دادگاه، به شعبه تعیین شده جهت طی مراحل و انجام مشاوره به دادگاه مراجعه خواهند کرد.

قوانین حاکم بر طلاق توافقی در تهران

قوانین حاکم بر طلاق توافقی در تهران

توجه کنید که رویه دادگاه‌های خانواده هر شهر متفاوت می‌باشد و آنچه اینجا بیان شد، مربوط به شهر تهران می‌باشد. مثلا در خیلی از شهرها مدت طلاق طولانی تر است و یا اینکه طلاق یک طرفه هم به مشاوره یا شورای حل اختلاف فرستاده می‌شود. الآن در تهران بعضی مجتمع های قضایی خانواده برای ثرت پرونده دادخواست طلاق یکطرفه را هم به شورای حل اختلاف در ابتدا ارجاع خواهند داد. برای کسب اطلاعات بیشتر بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران در وکلای عدالت علیان همراه شما خواهد بود.

بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران

وکلای عدالت علیان : جمعی از وکلای مجرب پایه یک دادگستری با بیش از 10 سال سابقه وکالت حرفه‌ای با تخصص و تجربه در زمینه پرونده‌های مرتبط با کلیه دعاوی حقوقی، کیفری و خانواده، طلاق و … گرد هم آمده‌اند و آماده ارائه خدمات تخصصی اعم از وکالت طلاق توافقی در تهران می باشند.

شماره تماس موسسه : 09192057820

راه های ارتباطی :

مقالات اخیر :

جمعی از وکلای مجرب پایه یک دادگستری با بیش از 10 سال سابقه وکالت حرفه‌ای با تخصص و تجربه در زمینه پرونده‌های مرتبط با کلیه دعاوی حقوقی، کیفری و خانواده، طلاق و… گرد هم آمده‌اند و آماده ارائه خدمات تخصصی اعم از مشاوره حقوقی و قبول وکالت در تهران، کرج و هموطنان خارج از کشور می‌باشند.